Ako si vybrať pohovku, ktorá vám bude spríjemňovať pobyt v obývacej izbe

Pohodlná, luxusná a dostatočne veľká pre všetkých. Tak by mala vyzerať dokonalá pohovka, na ktorej sedenie sa budete po príchode z práce tešiť. Sedačka je jedným z najdôležitejších zariadení do každého jedného domu alebo bytu a veľmi rýchlo sa o tom presvedčíte, ak si budete aj ten vlastný zariaďovať. Pred tým, než sa z dôvodu jej kúpy vyberiete na túru do nákupných centier alebo špecializovaných obchodov, mali by ste vedieť, čo je pri jej výbere naozaj dôležité.

Ako si vybrať pohovku, ktorá vám bude spríjemňovať pobyt v obývacej izbe
Ako si vybrať pohovku, ktorá vám bude spríjemňovať pobyt v obývacej izbe (Foto: sedackynamieru.sk)

Základné parametre, ktoré si treba všímať pri výbere pohovky

Pri výbere vhodnej sedačky do obývacej izby by ste predovšetkým mali venovať pozornosť štyrom faktorom: trvanlivosť, pohodlie, funkčnosť a jednoduchosť používania.

Trvanlivosť

Dbajte na kvalitu rámu, materiál, z ktorého je vyrobený, kvalitu montáže a materiálu na čalúnenie. Ide o doplnok, ktorý budete využívať dlhodobo a viacerí členovia domácnosti, preto by mala byť jeho skladba čo najlepšia.

Pohodlie

Model, ktorý si vyberiete, by mal byť čo najpohodlnejší. Mali by ste sa pri sledovaní televízie alebo pri čítaní cítiť na sedačke naozaj pohodlne. Závisí to tiež od jej spracovania, veľkosti a tvaru. Moderné účkové sedačky vám dnes poskytnú všetky spomínané výhody a navyše v cenovo dostupnom prevedení.

Jednoduchá obsluha

Určite skúste, ako pohodlne to bude pre vás, rozložiť a opäť zasa zložiť pohovku do pôvodného stavu. Pokiaľ s tým máte problémy, vyberte si iné riešenie, alebo si nechajte vyrobiť sedačku na mieru.

Funkcia

Nezabudnite požiadať o ďalšie funkcie, napríklad o to, či má sedačka vstavané zásuvky na ukladanie bielizne. Odnímateľné podrúčky, opierky hlavy a iné. To všetko samozrejme robí pohovku drahšiu, ale zároveň aj pohodlnejšiu.

Čalúnený nábytok nepatrí do kategórie sezónnych nákupov – kupuje sa veľmi dlho a precízne. Preto by sa mal brať jeho výber vážne. Preskúmať a vyskúšať veľa možností a vybrať si z nich to riešenie, ktoré sa vo vašej obývacej izbe usadí asi najviac.

Text:PR