Bývajte dobre so zvukovou a akustickou izoláciou

Väčšina panelákov postavených na sídliskách slovenských miest bola postavená ešte za čias komunizmu. Aj keď väčšina z nás je spokojná aspoň s akou-takou ponukou bývania, ktorá sa stavala ešte v 70. rokoch minulého storočia, nekvalitný materiál použitý na stavbu nás núti podniknúť potrebné kroky na zlepšenie podmienok na bývanie.

Bývajte dobre so zvukovou a akustickou izoláciou
Bývajte dobre so zvukovou a akustickou izoláciou (Foto: potichu.sk)

Veľkým problémom väčšiny panelákov a bytov je šíriaci sa hluk a problémy s priestorovou akustikou. Aj keď v súčasnosti sa používajú iné, modernejšie materiály, neznamená to, že ani v moderných stavbách, ktoré majú viac presklených plôch, nemajú problémy s akustikou a šírením hluku. Ak chcete bývať dobre, odporúčame vám kontaktovať firmu, ktorá vám zabezpečí zvukovú a akustickú izoláciu.

Akustická izolácia

Ozveny, ktoré pociťujeme v byte, kde žijeme, sa nám nemusia zdať. Môže to značiť, že váš byt má problémy s priestorovou akustikou. Reguláciu ozveny vám vedia zabezpečiť firmy, ktoré sa špecializujú na akustickú izoláciu. Niekedy vie pomôcť aj správne usporiadanie nábytku v izbách, avšak základom je a vždy bude aj akustická izolácia.

Pri zariaďovaní bytu odporúčame použiť sadrokartónové konštrukcie, obklady, ale aj podlahy, ktoré pohlcujú hluk. Nebojte sa použiť viac dekoračných vankúšov, koberec a obrazy.
Pri výbere materiálu akustickej izolácie je potrebné vyberať dobrú akustickú penu, ktoré dokáže zabrániť šíreniu ozveny.

Zvuková izolácia

Ak chcete bývať dobre bez zbytočných rušivých nepríjemností, zvuková izolácia je ten správny krok k zlepšeniu podmienok na bývanie. Najlepšia zvuková izolácia by mala znížiť zvuk aspoň o 55%, mala by byť z ekologických materiálov a mala by zaberať čo najmenší priestor.

Vyberajte si takú firmu, ktorá vám okrem zvukovej izolácie stien vie zabezpečiť aj zvukovú izoláciu stropu a podlahy (kročajová izolácia).

Text:PR