Bývajte trendy a pustite sa do modernizácie interiéru

Trendy v bývaní sa neustále menia a ak by sme sa im chceli prispôsobiť, každý rok by sme sa nevyhli rekonštrukcii, výmene nábytku, či kúpe nových dekorácií.

Bývajte trendy a pustite sa do modernizácie interiéru
Bývajte trendy a pustite sa do modernizácie interiéru (Foto: unsplash.com)

Ak uvažujete nad tým, že by ste letné mesiace využili na modernizáciu niektorých častí domácnosti, máme pre tipy na modernizáciu interiéru.

Krbové vložky ako dominanta predsiene, či obývačky prepojenej s jedálňou

Krby sú ústrednými prvkami moderných chát, letných sídiel, ale aj rodinných domov. V súčasnosti si nájdu svoje miesto práve v predsieňach, ale aj v obývačkách prepojených s jedálenskou časťou. Ak máte naprojektovanú obývačku s jedálenskou časťou, skúste si práve novými krbovými vložkami opticky rozdeliť tieto dve časti spojené do jednej.

Moderné krbové vložky budú pútať pozornosť najmä v chladných ročných obdobiach. Akonáhle budete kúriť v týchto krbových vložkách počas chladnej jesene a zimy, navodíte si príjemnú atmosféru nielen na leňošenie na gauči, ale aj pri konzumácii jedla v jedálni a konverzácii s rodinnými príslušníkmi.

Koše na drevo a pekná dlažba

K moderným krbovým vložkám odporúčame umiestniť kovové koše na drevo. Nielenže budú slúžiť ako priestor na uskladnenie dreva a polienok pri krbovej vložke, ale vám aj uľahčia nosenie polienok a ochránia okolie kachlí, či krbu pred neporiadkom z dreva.

Pred krbovými kachľami a krbom odporúčame pokladať kvalitnú kamennú dlažbu, ktorá zvládne aj náročnejšie podmienky a zároveň sa jednoducho udržiava. Odporúčame dlažbu z kvalitného travertínu.
Ak sa vám ale kovové koše nepáčia, môžete siahnuť po klasických prútených košoch.

Nový bytový textil dodá interiéru ten správny šmrnc

Ak chcete bývať trendy a plánujete modernizovať interiér, odporúčame kompletne vymeniť bytový textil. Pred krb dávajte huňatý koberec a pod konferenčný stolík umiestnite moderný koberec so zaujímavými geometrickými tvarmi v jemných pastelových farbách.

Ako tienenie používajte kvalitné závesy z pevnej látky až po zem, ktoré poskytnú dokonalé tienenie, ale ochránia aj pred zvedavými pohľadmi z ulice.

Text:PR