Chcete si vytvoriť v záhrade prirodzený tieň? Najkrajšie druhy stromov, ktoré by ste si mali zasadiť!

Nie každý si môže dovoliť záhradného architekta alebo si chce svoju záhradu budovať jednoducho sám. Záhrada by nemala byť len na pohľad krásna, ale aj praktická. Ktoré druhy stromov by ste si mali zasadiť, aby vám vytvorili prirodzený tieň, no zároveň boli ozdobou vašej záhrady?

Chcete si vytvoriť v záhrade prirodzený tieň? Najkrajšie druhy stromov, ktoré by ste si mali zasadiť! (Foto: unsplash.com)

Magnólia

Jeden z najkrajších druhov stromov, pre ktorý je charakteristické bohaté kvitnutie. Dorastá až do výšky 8 metrov, šírka magnólie býva do 5 metrov. Kvitne počas celej jari a kvety sú široké, príjemne voňajúce a sfarbené do ružových odtieňov. Keďže je taký veľký, tak potrebuje dostatok miesta, no v záhrade vytvorí prirodzený tieň, do ktorého si môžete umiestniť záhradné posedenie.

Katalpa

Exoticky pôsobiaca drevina, ktorá vyniká hlavne svojimi listami. Stretnete sa s ním hlavne v parkoch, kde sú pôvodné druhy týchto stromov, vyšľachtené druhy sa pestujú aj v záhradách. Tieto druhy sú nekvitnúce. Dorastá do výšky 3 metrov a šírky 2 metrov. Katalpa je na pôdu nenáročná, znesie aj znečistené prostredie. Jediné požiadavky, ktoré v záhrade má, je slnečné stanovisko, priepustná a hlboká pôda.

Okrasná jabloň

Zaujme vás nádherne kvitnúcou korunou, v jeseni farebnými listami a drobnejšími plodmi. Vyberať si môžete z množstva kultivarov, keďže ide o dlhé roky pestovanú a nenáročnú rastlinu. Dorastá do výšky 6 metrov a šírky 4 metrov. Kvitne od apríla do mája, kvety sú biele a miestami sa prelínajú do ružovej. Najlepšie sa jej darí vo veľkej záhrade, ideálne je umiestniť si pod ňu lavičku alebo hojdačku.