Moderné látkové rolety alebo žalúzie? Čo vám viac vyhovuje

Tieto módne a praktické výrobky sa stávajú modernou alternatívou k tradičným látkovým závesom. Pri ich výbere však vzniká otázka: Čo je lepšie – rolety alebo žalúzie? Každá z týchto možností je svojim spôsobom zaujímavá, má pozitívne aspekty, ale aj drobné nevýhody, ktoré závisia od konkrétnych priestorov.

Moderné látkové rolety alebo žalúzie? Čo vám viac vyhovuje
Moderné látkové rolety alebo žalúzie? Čo vám viac vyhovuje (Foto: profirol.sk)

Čo je teda lepšie zvoliť ako ochranu miestnosti pred jasným slnečným svetlom a zvedavými očami? Tak, aby to zároveň vyzeralo štýlovo a poskytovalo potrebné pohodlie?

Moderné látkové rolety

Sú v súčasnosti najnovšou a elegantnou verziou návrhu okien. Vďaka veľkému sortimentu si môžete vybrať látkové rolety do každého interiéru. Odlišujú sa farbou, textúrou, vzorom a stupňom ochrany pred svetlom. Hotové konštrukcie sa predávajú a tiež vyrábajú na objednávku v rôznych veľkostiach, berúc do úvahy želania zákazníka.

Látkové rolety sú dobré samy osebe. Majú viacero pozitívnych vlastností. Môžete si vybrať tie so vzorom alebo naopak jednofarebné línie.

Sú dobre priedušné a šetrné k životnému prostrediu. Je lepšie si ale vybrať tkaniny impregnované špeciálnymi látkami. Zvyšujú silu roliet a poskytujú im odolnosť voči vplyvom prostredia, vďaka čomu vydržia a nevyblednú.

Rolety môžu prenášať svetlo, čiastočne ho v miestnosť tlmiť alebo byť celkom nepriehľadné, aby vám poskytli úplnú tmu. Dokonale splynú s akýmkoľvek dizajnom a štýlom a budú vytvárať príjemný prechod medzi obývacou izbou a terasou domu, na ktorej máte nádhernú pergolu.

Žalúzie majú svoje čaro

Boli trendom v minulosti, no ani dnes si bez nich bývanie predstaviť nedokážeme. Viac sa využívajú v kanceláriách a obytných priestoroch, ktoré si na vytvorenie útulnej atmosféry moce nepotrpia. Jednoducho sa inštalujú, ovládajú a udržiavajú v čistote.

Široká škála farieb vám ale umožňuje použiť klasické žalúzie na akúkoľvek dekoráciu interiéru. Môžete si objednať akýkoľvek odtieň: veselý, jasný alebo jemný, v teplých alebo studených farbách.

V súčasnosti je rozsah rôznych modelov pomerne veľký. Podľa umiestnenia hlavných prvkov – lamiel – roliet sa dajú rozdeliť do dvoch skupín: horizontálne a vertikálne. Vertikálne vidíme často v kanceláriách a na veľkých oknách.

Klasické horizontálne žalúzie majú svoje široké využitie tiež, je však na vás, ktoré si vyberiete. V mnohých prípadoch sú dobrým izolátorom, pretože do interiéru nevpustia hluk, teplo alebo chlad a pohľady zvedavých ľudí.

Text:PR