Tepelné čerpadlo vzduch / vzduch slúži aj ako plnohodnotná klimatizácia

Tepelnými čerpadlami vzduch / vzduch možno v zime kúriť a v lete chladiť. Pokiaľ ide o výkon a spotrebu, moderné tepelné čerpadlá sú porovnateľné s kvalitnými „split“ klimatizáciami a prekonávajú výkon a hospodárnosť prevádzky tzv. mobilných klimatizácií. Tepelné čerpadlo Vám teda pomôže znížiť v lete náklady spojené s vychladením nehnuteľnosti a znížiť účet za teplo v priebehu vykurovacej sezóny.

Tepelné čerpadlo vzduch / vzduch slúži aj ako plnohodnotná klimatizácia
Tepelné čerpadlo vzduch / vzduch slúži aj ako plnohodnotná klimatizácia (Foto: ivt.sk)

V porovnaní s mobilnými klimatizáciami výrazne nižšia spotreba energie
Konkrétne náklady na prevádzku tepelného čerpadla vzduch / vzduch, rovnako ako v prípade ostatných typov klimatizácií, závisí na rozmeroch bytu, východiskovej teploty v interiéri a požadovanej konečnej teploty, rovnako ako na cene elektrickej energie. V drvivej väčšine prípadov sa však náklady na prevádzku tepelného čerpadla vzduch / vzduch ako klimatizácie pohybujú niekoľkonásobne nižšie za deň, čo je porovnateľné s modernými „split“ klimatizáciami a zároveň citeľne menej, než u tzv. mobilných klimatizácií (úspora približne 30% – 50%).

Ako už bolo spomenuté, tepelné čerpadlá vzduch / vzduch majú dostatočný výkon na vychladenie interiéru, tj. Nejedná sa o obyčajný „doplnok“. Na rozdiel od split klimatizácií, tepelné čerpadlá vzduch-vzduch dokážu pokryť počas vykurovacej sezóny veľkú časť spotreby tepla domácnosti, čo klimatizácia nevie.

Bezhlučná prevádzka vďaka rozdeleniu na vonkajšiu a vnútornú jednotku
Zároveň, vďaka tomu, že je vonkajšia jednotka čerpadla vzduch / vzduch umiestnená vonku, nedochádza pri ich prevádzke k zvýšenému hluku vnútri, tak ako je tomu v prípade mobilných klimatizácií.

Pokiaľ Vám teda nevyhovujú vysoké letné teploty a zároveň je pre Vás cena split klimatizácia vysoká, zvážte obstaranie tepelného čerpadla vzduch / vzduch, ktoré Vás v lete ochladí a v zime Vám zníži náklady na teplo.

Okrem toho, moderné tepelné čerpadlá vzduch / vzduch majú funkciu odvlhčovania nehnuteľnosti, čistenia vzduchu, penetrácie miestnosti stabilnou teplotou a komunikáciu s mobilným telefónom.
Pokiaľ Vás zaujala myšlienka využitia tepelného čerpadla na chladenie aj kúrenie, pozrite sa na konkrétne výhody jednotky IVT Nordic inVENTer, ktorú nájdete na tejto stránke spoločnosti IVT, s.r.o., predajca švédskych tepelných čerpadiel značky IVT.

Text: PR