Na čo si dať pozor pri prerábaní kúpeľne?

Trendy v oblasti kúpeľní sa neustále menia a prechod z „komunistických“ vzorovaných kúpeľní na jednoduché a čisté môže byť niekedy náročný. Na čo by ste si pri prerábke mali dať pozor a čomu by ste mali určite venovať viac pozornosti?

Na čo si dať pozor pri prerábaní kúpeľne?
Na čo si dať pozor pri prerábaní kúpeľne? (Foto: unsplash.com)

Najímanie firmy

Pozor by ste si mali dať hlavne v tomto prípade prerábania. Ak si zavoláte nejakú firmu, overte si, že je naozaj spoľahlivá, prípadne si pýtajte odporúčania od svojich známych. Vyhýbajte sa firmám, ktoré sľubujú že do dvoch dní máte kúpeľňu hotovú. Áno, možno sa to s veľkým počtov robotníkov dá, no často sa jedná o nekvalitnú a odfláknutú prácu. Minimálna doba prerábky je často odhadovaná na 10 dní.

S tým sa spája aj cena prerábky. Nie je dobré vyberať si podľa ceny. Predsa len, ak chcete, aby vám to vydržalo čo najdlhšie, radšej do toho zainvestujte, ako by ste mali na takomto niečom ušetriť. Na druhej strane môžu byť ceny prestrelené, vtedy treba cenu naozaj zvážiť.

Už pri návrhu myslite na rozloženie kúpeľne a čo v tej budúcej rozhodne nesmie chýbať. Môže ísť o rohovú vaňu, ale aj mini wellness ako sú vírivky či infrasauny. Použite len kvalitné materiály, dbajte na hygienu a predíďte šíreniu vírusov, infekcií ako kvasinková infekcia a iné.

Prerábka svojpomocne

Ak patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí sa takýmto veciam rozumejú a plánujete len výmenu obkladu či vane, pomôcť si môžete aj sami. Tu taktiež platí to, že sa oplatí investovať do o niečo drahších materiálov a vybavenia, prípadne batérií či obkladu. Čo sa týka dizajnu, v oboch prípadoch zvoľte radšej niečo jednoduché a nadčasové – predsa len je to dlhodobá investícia.

Túto možnosť si často volíme, aby sme ušetrili. Tu je dobré myslieť na zľavové kódy či rôzne akcie, vďaka ktorým ušetríte pri nákupe cez internet skutočne pekné peniaze. Úspora pri väčšom nákupe môže byť aj v stovkách eur. Na známom webe http://www.zlavove.sk/ sú vždy len aktuálne a platné zľavy, najvyhľadávanejšie sú práve zľavové kódy.