Ako na správny výber a umiestnenie koberca

Chcete pre váš interiér koberce, no neviete ako ich správne umiestniť. Rozdielne umiestnenie je pre jednotlivé miestnosti domácnosti, ako sú obývacie izba, spálňa, kuchyňa, chodba, detská izba alebo kúpeľňa. Taktiež sa umiestnenie a samotný výber môže líšiť veľkosťou, tvarom a farbou koberca. Ako na jeho správny výber a umiestnenie?

Ako na správny výber a umiestnenie koberca
Ako na správny výber a umiestnenie koberca (Foto: unsplash.com)

Dostatočne veľký koberec, ktorý sa rozmerovo zmestí, aby ho obklopovali sedačka, kreslá a malý konferenčný stôl, je ideálnym prvkom miestnosti na údržbu a estetický dojem. Koberec stredného rozmeru obdĺžnika si pýta menší koberček pod nohy pri sedačke alebo kresle. Na oddelenie veľkej miestnosti, ktorá spája kuchyňu a obývačku, výborne poslúžia jeden veľký koberec do obývačky a menší do kuchyne.

Nie menej dôležitým faktorom pri výber koberca by malo byť jeho prevedenie a potreba údržby. Kvalitnejšie koberce majú dlhšiu životnosť a pomerne dlhú dobu si zachovávajú vzhľad, ako keď sú nové. Čo sa týka údržby, máme na mysli nutnosť a zložitosť jeho čistenia, či už od bežného používania alebo nadmerného zašpinenia.