Vraciame sa ku koreňom – ktoré trendy a tradície sa opäť vracajú do našich domovov?

Aj keď sa snažíme vymýšľať stále nové trendy, inovačné veci, vylepšenia a vynálezy, tak sa aj tak mnohokrát vrátime k tomu tradičnému a overenému. Veď predsa len, väčšina vecí, ktoré sa overili v minulosti, tak platí až do dnes. A ako to je pri bývaní? Ktoré veci sa nám opäť vrátili a ľudia si ich kupujú a aplikujú aj do svojich domovov?

Vraciame sa ku koreňom – ktoré trendy a tradície sa opäť vracajú do našich domovov? (Foto: pixabay.com)

Prírodné materiály

Ľudia už pochopili, že nie vždy sú najlepšie studené farby, umelé látky a minimalizmus čo sa týka doplnkov. Vracajú sa skôr k štýlu bývania, aké bolo kedysi. Väčšina doplnkov a aj textílií je už z prírodných a zároveň udržateľných materiálov, lepšie je zaobstarať si parkety, než plávajúcu podlahu a radšej, ako si postaviť obrovský dom si ľudia vyberú menší jednopodlažný domček.

Kvety a bylinky

To, čo si vypestujete vám chutí asi najviac, pretože je to podporené hrdosťou na seba, že ste dokázali niečo tak dobré vypestovať. To platí napríklad pri bylinkách, ktoré dokážete používať denno-denne a starostlivosť nie je tak zložitá. Rovnaké je to aj pri kvetoch. Snažíme sa doniesť si domov väčší kus prírody a to nám umožňujú vysoké kvety pripomínajúce stromy alebo plazivé rastliny, ktoré vám vyzdobia skriňu, stôl alebo poličku.

Preč z mesta

Aj vy, keď ste boli malí a pochádzali ste z menšej obce, tak ste strašne túžili bývať v meste? Všetky tie možnosti, ľudia, prostriedky na zábavu a voľnočasové aktivity. Povedali sme si, že keď vyrastieme, tak budeme jednoznačne bývať v meste. A čo teraz robíme? Snažíme sa nájsť si domov na predmestí, ďalej od toho stresu, uponáhľanosti a starostí. Pochopili sme, že starať sa o rodinu je lepšie osamote, než vo víre veľkomesta.