Zariaďujete bývanie? Vydajte sa cestou kreativity

Časopisy o bývaní, príručky, katalógy, kamenné obchody s nábytkom a doplnkami, ale aj taký internet sú dobrými pomocníkmi, aby sme získali inšpiráciu. Spoľahnite sa na vlastnú kreativitu a osobný vkus. Realizovať vlastné myšlienky a nápady pri zariaďovaní interiéru je tá správna cesta, ako pretaviť osobné vnímanie estetiky do života. Doma sa cítime najlepšie, preto si ho zariaďte tak, aby vás čo najviac vystihoval.

Zariaďujete bývanie? Vydajte sa cestou kreativity
Zariaďujete bývanie? Vydajte sa cestou kreativity (Foto: unsplash.com)

Nech domov dýcha tým, čo dáva vášmu životu zmysel a prezentuje vašu rodinu v tom najlepšom svetle. Duch každej miestnosti nesie osobité čaro. Nebojte sa do miestnosti priniesť nové nápady a nezvyčajné predmety ako kryštaľový luster, rebrík ladiaci s knižnicou, ottoman, malú štvornožku a podobne. Podarené napodobeniny umeleckých diel alebo nostalgicky pôsobiace predmety pripomínajúce minulé storočia dokážu v miestnosti vytvoriť nezabudnuteľný vzhľad.

Pozor však na zákernú stránku kreativity! To, čo môže vyzerať elegantne a vkusne v predajni obchodu, v katalógu alebo na internete, nemusí tak isto pôsobiť aj u vás doma. Vždy dbajte na to, aby prvky k sebe ladili a dominantné prvky neprevyšovali počtom a rozmermi tie ostatné. Platí jednoduché pravidlo, že menej je niekedy viac.