Ktoré črepníkové rastliny sú do bytu najvhodnejšie?

Ak si chcete do bytu preniesť trošku prírody z vonku, črepníkové kvety sú tým najlepším spôsobom. Hlavne ak nemáte terasu ani balkón. Keď príde však na rozhodovanie, ktoré kvety sú na pestovanie najjednoduchšie alebo ktoré v ineriéri vyzerajú najlepšie, môže to byť o čosi zložitejšie, hlavne ak nemáte s pestovaním skúsenosti. My sa vám skúsime poradiť a vy už si vyberiete, ktorá rastlinka je pre vás najvhodnejšia. 

Ktoré črepníkové rastliny sú do bytu najvhodnejšie? (Foto: pixabay.com)

Aloe vera

Poznáte priaznivé účinky tejto rastliny? Ak nie, určite si o nej prečítajte, pretože bude nie len ozdobou vášho bytu, ale aj pomocníkom. Aloe patrí medzi tie najmenej náročné rastlinky, rastie totiž aj vo voľnej prírode v extrémnych podmienkach. Takže sa nič nestane, ak ju zabudnete poliať. Potrebuje hlavne slnko a piesočnaté hnojivo.

Dienfenbachia

Rastlinka, ktorá do miestnosti dokáže preniesť trošku exotiky a útulnosti. Zaujímavá je hlavne svojimi listami, ktoré sú farebné od tmavozelenej, cez svetlozelenú a do stredu sa dostáva farba až do bielej. Čo jej na rast treba? Živiny, priestor, a keď bude mať tieto dve zložky, tak bude rásť až do obrovských rozmerov. 

Filodendron

Keď sa povie interiérový dizajn a obľúbené rastlinky, ktoré dizajnéri volia, tak jednu z prvých priečok obsadzuje práve filodendron. Dá sa veľmi ľahko vypestovať, rozmnožovať a hodí sa takmer do každej miestnosti. Musíte však dávať pozor na to, že sú jeho listy jedovaté, takže je lepšie umiestniť ho na ťažko dostupné miesto pre deti.