8 inšpirácii a rád, ako dopriať interiéru originálny vzhľad

Začneme hneď v obývačke, kde mnoho z nás trávi najdlhší čas. Obývačka či izba nemusia spĺňať iba očakávané funkcie práce a vítania hostí. Zadovážte si sedací vak a relaxujte v ňom. Myslíte si, že do vašej obývačky sa nehodí? S tým nemôžeme súhlasiť, určite sa hodí do staršieho aj moderného štýlu.

8 inšpirácii a rád, ako dopriať interiéru originálny vzhľad
8 inšpirácii a rád, ako dopriať interiéru originálny vzhľad (Foto: unsplash.com)

Do obývačky, spálne alebo kuchyne patria rôzne druhy svietidiel. Preto dávajte pozor na to, aby ste v spálni nemali príliš žiarivé svetlo a v obývačke naopak príliš slabé svetlo. Rastliny vrátia život vášmu domovu. Preto ich pestujte nielen na balkóne. Aby ste dosiahli optický efekt vyššej miestnosti, k oknám so záclonami pridajte závesy. Praktické, farebné a bezpečné, aby vás susedia nešpehovali spoza okien. Na margo veci závesov – nemusíte ich mať prehnane veľa. Jednoduché kvetinové vzory v dvoch farbách postačia.

Thomas Jayne preferuje staré koberce. Prečo? Pre zaujímavé vzory, textúru a originálnosť. Pretože nové nemusí byť lepšie. Veľká miestnosť s plávajúcou podlahou si pýta farebný koberček. Menšia miestnosť rovnako. Doprajte jej to a dajte miestnosti svoj vlastný štýl. Mnohé z nich vedia rozprávať aj svoj príbeh, ak sa napríklad jedná o ručne tkaný koberec kúpený pri cestách v zahraničí.