Jednotný štýl miestnosti môže byť nudným

Povedzme si to na rovinu, bez servítky! Lipnúť na zariadení v jednotne ladenom štýle môže priniesť úžitok, no aj s dávkou nudnosti. Určite ste to už videli, všetko spolu ladí tak krásne, až je to veľmi nudné, rýchlo sa to okuká a začne vám to doslova až vadiť a prekážať. Nezabúdajte na kreativitu, originálne a výrazné kúsky, ktoré môžu oživiť nie jeden interiér.

Jednotný štýl miestnosti môže byť nudným
Jednotný štýl miestnosti môže byť nudným (Foto: unsplash.com)

Do výberu nábytku v miestnosti zapojte kreativitu a estetické cítenie, ktoré napovie, čo môže vyčnievať z radu a nemusí zásadne patriť do štýlu miestnosti. Postarajte sa hlavne o to, aby nebol daný kúsok gýčový a nenarobil v miestnosti zbytočný chaos. To by ste taktiež šli nesprávnym smerom. Aj keď výrazný kúsok môže oživiť nie jednu miestnosť, neplatí to za každú cenu a v každom prípade, na to nezabúdajte.

Uvedieme aj pár príkladov, ako sa vydať správnym smerom. Ak máte na bielo ladenú kuchyňu, čo je rokmi overená tutovka pri kuchyniach, taká misa plná farbami hýriaceho ovocia na jedálenskom stole alebo kuchynskom pulte môže perfektne oživiť a osviežiť celú miestnosť. Podobne aj misa sušených listov kvetov oživí konferenčný stôl vo vašej obývačke. Okrem toho krásne rozvonia celú miestnosť.