Jedálenský stôl? Toto je univerzálny typ

Pri zariaďovaní interiéru je len málokedy na niečo tak jednoznačná odpoveď, ako je to pri výbere a odporúčaní na jedálenský stôl. Tento vzhľad sa výborné hodí pre moderné aj klasické kuchyne. Možno to splňoval aj váš starší stôl, ktorý chcete vymeniť za nový. Poradíme aj to, čo sa na neho hodí najviac.

Jedálenský stôl? Toto je univerzálny typ
Jedálenský stôl? Toto je univerzálny typ (Foto: unsplash.com)

Do kuchyne sa ako jedálenský stôl ideálne hodí okrúhly stôl bez ostrých rohov. Je to praktické a hlavne bezpečné zároveň. Tvarom sa výborne hodí do každej kuchyne. Vo veľkosti strednej obytnej plochy miestnosti ho možno umiestniť na bok, do stredu, k oknu. Sklo je ľahko udržiavateľné a s obrusom a prestieraním predídeme jeho príliš častému zašpineniu.

Čo sa týka výberu farby, celkovo platí, že biela farba je rokmi osvedčená klasika. To platí celkovo pre interiér a dvojnásobne pre kuchyňu. Hodí sa pri výber kuchynskej linky, farby stien, obkladačiek, podlahy, no samozrejme aj pri výbere jedálenského stola. Na druhej strane môže byť náchylnejší na fľaky a náročnejšiu údržbu, oproti tmavším farbám.