Akú podlahu zvoliť do bytu aby vyzeral väčšie?

Výber podlahy nie len do bytu, ale aj do domu by ste nemali podceňovať. Podlaha je veľmi dôležitou položkou pri zariaďovaní alebo prerábaní bytu, či už pri voľbe materiálu, farby alebo vzoru. Ako ale zvoliť podlahu tak, aby váš byt vyzeral o niečo väčší?  Existuje niekoľko pravidiel, ktoré by ste mali pri výbere podlahy do malého bytu dodržať, a my vám ukážeme aké. 

Akú podlahu zvoliť do bytu aby vyzeral väčšie?
Akú podlahu zvoliť do bytu aby vyzeral väčšie? (Foto: pixabay.com)

V súčasnosti sú byty čoraz menšie a ceny sa čoraz viac zvyšujú. Preto je potrebné vedieť spraviť veľa aj z mála. Ak sa teda rozhodujete akú podlahu do bytu, ktorý potrebujete o niečo zväčšiť, našou prvou radou je, aby ste mali všade podlahu jednotnú (samozrejme s výnimkou kúpeľne). Medzi miestnosťami nebudú ukončenia podlahy a bude tak pozvoľne prechádzať jedna miestnosť do druhej. Miestnosti tak nebudú pomyselne ohraničené. Väčší priestor, hoci len pocitovo, bude pre vás oveľa príjemnejší, zvlášť ak z domu aj pracujete a nerozhodli ste sa pre vlastnú kanceláriu či coworking.

Ďalšou radou je: zlaďte podlahu s okolitým priestorom. Neznamená to, aby bolo všetko biele alebo čierne. Urobte to tak, aby to postupne šlo od najsvetlejšieho stropu, cez odtieňovo tmavšie steny až po podlahu. Celkovo je lepšie, ak sú podlahy skôr svetlejšie ako tmavé. Ideálne je aby bola podlaha svetlo hnedá alebo svetlo sivá. Opticky sa to bude jemne prelínať od stropu až na zem. Tiež nedávajte na podlahu príliš veľké a vzorované koberce. Najlepšie je zvoliť nejaký menší a nie príliš výrazný. Ďalej zvážte vhodný nábytok.