Projekty bungalovov – pre menšiu rodinu i jednotlivcov

Rozhodnutí týkajúcich sa stavby nového domu rozhodne nie je málo, všetky sú dôležité a prinášajú nemálo starostí. Výber veľkosti plochy, počet miestností, čo najlepšie rozloženie izieb. Keď ste toto všetko vybrali, máte vyhrané. Nemusíte vždy siahnuť po poschodovom dome, ak totiž neplánujete desaťčlennú rodinu, úplne ideálnym riešením sú projekty bungalovov.

Projekty bungalovov – pre menšiu rodinu i jednotlivcov
Projekty bungalovov – pre menšiu rodinu i jednotlivcov (Foto: bigstockphoto.com)

Projekty bungalovov sa pýšia množstvom výhod, najmä vysokou dostupnosťou pre všetky vekové kategórie. Keďže sa stavajú ako prízemné, len minimálne sa tu využívajú schody, môžu tu byť širšie chodby i dvere. Projekty bungalovov sú teda veľmi praktické pre starších ľudí, ľudí s problémami s pohybovým aparátom, ale aj rodiny s deťmi. Nemusíte sa totiž báť, že sa vaša ratolesť skotúľa zo schodiska.

Z domu rovno do záhrady

Ďalšou nespornou výhodou jednopodlažného domu je bezprostredný kontakt s prostredím okolo domu. Veď sami musíte uznať, že je príjemné hneď ráno vybehnúť ešte v pyžame von na zelený koberec priamo z obývačky či spálne. Bývanie v dome s izbami rozloženými v rovnakej úrovni však má isté pravidla. Priestorové nároky vidno v celkovej koncepcii záhrady, bezprostredného okolia domu, ako aj orientácii stavby voči svetovým stranám. V každom prípade sa však obytný priestor akoby zväčšil o okolitú zeleň.

Projekty bungalovov podľa chuti

V prípade bungalovov je možností, samozrejme viac. Spočiatku sa stavali predovšetkým z dreva, dnes je možné stavať ich murované, montované i nízkoenergetické. Každá z možností je rýchlym a pomerne lacným riešením pre menší i väčší domov. Pointou bungalovov je fakt, že majú jednu ústrednú obytnú miestnosť, okolo ktorej sú rozložené bežné miestnosti, ako je kuchyňa, spálňa, detská izba či kúpeľňa. Takto je celá domácnosť rozložená veľmi prakticky.

Text: PR