Administratíva spojená s výstavbou domu

Stavba rodinného domu zo sebou prináša celý rad potrebných úkonov a súvisiacej administrácie. Nie je to jednoduchá záležitosť, nakoľko je potrebné ako ku stavebnému konaniu pred začiatkom stavby, tak aj po ukončení stavby pri kolaudácii dokladovať množstvo dokumentov.

Administratíva spojená s výstavbou domu
Administratíva spojená s výstavbou domu (Foto: vidadomy.sk)

V prípade že staviate dnes tak populárne a moderné montované drevodomy, alebo sa rozhodnete pre klasickú murovanú výstavbu, administratívna náročnosť je veľmi podobná. Jednou z najdôležitejších činností pri stavbe rodinného domu sú geodetické služby. Každý sa stretne určite s vytýčením hraníc pozemku. Bežne stavebník nevie kde presne má stavať plot, teda kde začína a končí jeho pozemok. K tomuto slúži vytýčenie hraníc pozemku. Na webe dobrygeodet.sk sú spomenuté najčastejšie geodetické úkony ktoré klienti od takýchto profesionálnych firiem žiadajú. Web slúži na rýchlo orientáciu v danej problematike ale rovnako tak je možné si tu geodetické služby objednať.

Výhodou je aj to že firma pôsobí celoslovensky, a teda nezáleží na tom kde sa chystáte stavať, všetky geodetické služby vybavíte tu na jednom mieste. Širšie informácie o celej problematike geodézie ale aj kartoggrafické služby a ďalšie príbuzné činnosti nájdete na webe kataster.sk Jedná sa o komplexný portál určený pre všetkých ktorí sa chystajú stavať nový rodinný dom prípadne rekonštruovať starší.

Text:PR