Čo by vám nemalo chýbať v záhrade pri rodinnom dome?

Bývanie v rodinnom dome je pre mnohé rodiny jediná prijateľná možnosť. Mať vlastný dom, záhradu a terasu, kde budeme môcť tráviť voľné dni, je na nezaplatenie.

Čo by vám nemalo chýbať v záhrade pri rodinnom dome?
Čo by vám nemalo chýbať v záhrade pri rodinnom dome? (Foto: unsplash.com)

Aj keď prichádzajú chladné ročné obdobia, inšpirácií na modernizáciu záhrady nájdete viacero.
Čo by vám ale nemalo chýbať v záhrade pri rodinnom dome?

Plechové záhradné domčeky

Údržba záhrady si vyžaduje prítomnosť rôznych strojov a záhradného náradia. Veľkým problémom mnohých rodín je práve nedostatok priestoru alebo absencia šopy, kde by si mohli uložiť potrebné náradie a stroje na údržbu záhrady.

Riešením tohto problému môžu byť plechové záhradné domčeky. Sú bezpečné (dajú sa zamykať), sú z kvalitného materiálu, majú zabezpečený odkvap a sú stabilné. Hlavnými výhodami plechových záhradných domčekov sú predovšetkým kľučky z nehrdzavejúcej ocele, plynová vzpera, regálové poličky/ nosníky, vešiaky a aj držiaky na náradie.

Ak ste mali problém s úložným priestorom na náradie, práve plechové záhradné domčeky vám tento problém vyriešia.

Zámková dlažba

Na záhrade nesmie chýbať chodník. Ak sa vám už starý rozpadá, využite peknú jeseň na výmenu dlažby za novú. Uprednostnite kvalitnú zámkovú dlažbu, ktorá sa najčastejšie používa ako dlažba na chodníky, vonkajšia dlažba na schody, či dlažba na terasu a záhrady.

Pekná zámková dlažba skrášli vašu záhradu a zároveň zvýši bezpečnosť pri chodení po záhrade, či pri vstupe do interiéru (ak sa rozhodnete použiť zámkovú dlažbu ako dlažbu na schody).

Okrem plechových záhradných domčekov by vám v záhrade nemala chýbať pekná zámková dlažba. Odporúčame vyberať neutrálne farby.

Záhrada pri rodinnom dome sa ročnými obdobiami mení. Tak, ako sa menia ročné obdobia, mení sa v nej aj vegetácia. Medzi dominantné prvky záhrad pri rodinných domoch sú rozhodne okrasné dreviny, záhradné hojdačky, ale aj chodníky. V záhrade pri rodinnom dome však potrebujete aj úložný priestor na náradie a to vám vedia zabezpečiť práve plechové záhradné domčeky.

Text: PR