Sedačka, ktorú musíte mať, ak často zaspávate v obývačke!

Ak vaša pohovka neslúži iba na sedenie, ale radi si na nej často pospíte, mali by ste zvážiť výber takej, ktorá je určená aj na každodenné spanie. Chrbát máte predsa len jeden a dôležité je chrániť si ho.

Sedačka, ktorú musíte mať, ak často zaspávate v obývačke!
Sedačka, ktorú musíte mať, ak často zaspávate v obývačke! (Foto: PR)

Pri výbere novej sedačky je potrebné myslieť na viacero faktorov, aby vám mohla dobre slúžiť aj niekoľko rokov. Ujasnite si, na aký účel ju chcete využívať. Na sedenie, spánok, nocľah pre hostí? Podľa toho zvážte aj tvrdosť materiálu. Niekomu vyhovuje mäkšie sedenie, inému zasa pevnejšie. Sto ľudí – sto chutí. Podstatné je, aby bola pohovka kvalitná a boli ste s ňou spokojní.

Nie je nič príjemné, ak sa ráno nájdete na sedačke s boľavou chrbticou alebo krkom. Základom dobrého gauča, na ktorom plánujete stráviť nejednu noc, je kvalitný materiál, ktorý vám dopraje zaslúžený oddych.

Skúšať, skúšať, skúšať

Každú sedačku, ktorá sa vám páči, je potrebné vyskúšať ešte predtým, ako sa ju rozhodnete kúpiť. Určite nekupujte mačku vo vreci, pretože by ste mohli byť neskôr nemilo prekvapení. Problémy s krčnou chrbticou alebo stavcami nie sú nič, čo by chcel človek zažiť. Ideálny čas na skúšanie vyhliadnutého modelu je vtedy, keď ste dobre oddýchnutí, aby ste vedeli objektívne zhodnotiť komfort vašej vysnívanej sedačky. Jednoducho, skúšajte dovtedy, kým nebudete stopercentne spokojní.

Sedačka, ktorú musíte mať, ak často zaspávate v obývačke!
Sedačka, ktorú musíte mať, ak často zaspávate v obývačke! (Foto: PR)

Rozkladacia pohovka je na nezaplatenie

Veľmi praktická je aj rozkladacia pohovka, a to najmä vtedy, ak čakáte návštevu. Vaši hostia sa na nej môžu pohodlne a bez problémov vyspať. Nie je horšieho, ako sa ubolene prehadzovať na nafukovacích posteliach, ktoré počas noci zvyčajne vyfučia, prípadne sa tlačiť v posteli s deťmi, len aby sa vaša návšteva mohla spokojne vyspať.
„V prípade, že sa neviete správne rozhodnúť, nevyznáte sa v širokej ponuke, kvalifikovaní pracovníci z Albero nábytok dokážu výrazne pomôcť zorientovať sa v možnostiach, ktoré majú k dispozícii, a vybrať kúsok vhodný práve pre vás,” hovorí Martin Škrabala, vedúci predaja spoločnosti Albero nábytok.

Sedačka slúži len na krátke zdriemnutie

Samozrejme, nutné je uvedomiť si aj fakt, že kvalitnú posteľ nikdy nenahradí žiadna sedačka na spanie, a preto by ste sa mali uložiť na spánok radšej vždy v spálni. Pohovka slúži iba na kratšie popoludňajšie zdriemnutie, kedy si radi pozriete svoj obľúbený seriál a popritom zavriete na pár minút oči, prípadne, keď večer zaspíte unavení z náročného dňa. Neskôr sa však opäť treba presunúť do postele.

Ak predsa len patríte k tým spáčom, ktorí svoj režim neovplyvnia, a takmer pravidelne zadriemete na sedačke v obývačke, u nás v Albere si môžete vybrať z množstva kvalitných sedačiek, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Text:PR