Staré a zbytočné? Skúste im dať druhú šancu

Doma sa vždy nájdu predmety, ktoré nepoužívame, sú staré a často aj zapadnuté prachom. Jednoducho ich nebolo treba. Nastal však čas utrieť z ich povrchu prach a vrátiť im zašlú slávu. Porcelánový set, strieborné tácky, drevené podnosy alebo starý kufor po dedkovi. Pýtate sa, čo a kam s nimi?

Staré a zbytočné? Skúste im dať druhú šancu
Staré a zbytočné? Skúste im dať druhú šancu

Ktorý starý predmet rozhodne nevyhadzovať

Zamyslite sa nad tým, aké všetky staré predmety, ktoré zaváňajú nostalgiou, sú estetické a po umytí plne využiteľné aj pre domáce potreby. Sú tak znovu pripravenú poslúžiť a byť tak možno skvelým doplnkom pre váš interiér. Nemusíme ich skladovať na tmavom mieste niekde v pivnici. S radosťou ich vystavme očiam hostí, ktorí ocenia nadčasovú originalitu, určite sa budú páčiť aj vám.

2-krát meraj a raz rež

Skúste sa pozrieť na vaše nepotrebné veci ešte raz a zamyslieť sa nad tým, či by ste ich ešte nevyužili alebo nenašli im vhodnejšie miesto, ako možno v krabici pod posteľou alebo v skrini na najvrchnejšej poličke. Skôr, ako do koša, možno aj pre nich platí, že patria na oči a správnu prezentáciu. Aj tu platí staré známe 2-krát meraj a raz rež, myslite na to skôr, ako hodíte niečo do koša alebo založíte do škatule.

Pamätajte však na to, že menej je niekedy viac. To platí aj pri zariaďovaní interiéru. Najdôležitejšie je, aby ste sa vo vašom domove cítili čo najlepšie. Práve vy v ňom trávite najviac času a má to byť miestom pre váš oddych a relax, nezabúdajte na to, keď sa budete rozhodovať ohľadne nových úprav vo vašom interiéri.