Chcete byť trendy? Toto si do spálne určite nedávajte!

V spálni strávime veľkú časť svojho života. Mala by to byť oáza pokoja, miesto, kde strávime pekné chvíle a užijeme si plnohodnotný spánok. Dá sa teda zladiť moderný štýl, zdravie a pekný vizuál?

Chcete byť trendy? Toto si do spálne určite nedávajte!
(zdroj: unsplash.com)

Zabudnite na bielu

Trendy z minulosti sú všelijaké. Niektoré pretrvávajú v našom povedomí dodnes, hoci už dávno nie sú aktuálne. Napríklad predstava celobielej spálne, od postele, cez plachtu až po koberec. Táto biela však upadá do nemilosti a aktuálnejší je síce stále svetlý, ale prírodný materiál, ako ratan alebo drevo. Ak teda uvažujete o zariaďovaní spálne v modernom štýle, bielu nechajte len na plachty alebo posteľ. Aj v tomto smere je však momentálne k dispozícii mnoho modernejších, teplejších farieb, ktoré aj samotné ležanie zútulnia.

V móde je nedokonalosť

Symetrické zoraďovanie vankúšov na posteli či zrkadlovo zariadená spálňa dnes vyzerá ako z katalógu bývania spred dvadsiatich rokov. Rovnako nočné stolíky s rovnakými lampami na oboch stranách. Dnes nemusíte všetko prekladať cez stredovú líniu – moderné trendy dávajú prednosť skôr vyjadreniu osobnosti a preferujú individuálne prispôsobenie priestoru. A keď sme už pri vyššie spomínaných vankúšoch, kedysi sa považovalo za noblesu mať ich na posteli viacero a dokonca na nich aj spať. Dnes to však už nie je moderné a dokonca ani zdravé. Sú totiž doslova hltačmi prachu. Stavte na jednoduchosť – niekedy lepší dojem urobí jeden pekný pár vankúšov a efektný prehoz.

Spálňa nie je kino

Televízia v spálni? Možno v deväťdesiatych rokoch. Dizajn ide v tomto prípade ruka v ruke so zdravím. Dnes už vieme, že modré svetlo z televízie, ale aj telefónu, tabletu či akejkoľvek inej obrazovky narúša spánok. Televíziu si tak určite preložte radšej do obývačky. Zo svojej spálne by ste mali skôr vytvoriť akúsi svätyňu, alebo priestor, ktorý bude sálať pokojom a upokojí vás po náročnom dni, kde uniknete zbytočnému hluku. Namiesto televízie teda stavte na umenie – vyzdobte si steny obrazmi svojho obľúbeného umelca alebo položte na nočný stolík či poličku nejakú peknú sochu.