Hurá do záhrady! Čo by na nej nemalo chýbať?

Blíži sa leto, teplých dní pribúda a väčšina z nás sa už teší, kedy konečne bude môcť len tak posedávať alebo oddychovať vo svojej záhrade. Záhrada je predsa oázou pokoja, kde môžeme relaxovať, zabudnúť na všetky problémy a starosti, vypustiť paru alebo sa stretávať s rodinou či priateľmi. Aby však bolo všetko dokonalé, nemali by ste zabúdať ani na detaily!

Hurá do záhrady! Čo by na nej nemalo chýbať?
(zdroj: unsplash.com)

Sedenie je základ

Záhrady by mali vyhovovať všetkým našim potrebám – od rodinných stretnutí až po osamelú rannú kávu pod holým nebom. Preto typ vonkajšieho nábytku, ktorý si vyberiete, je kľúčom k tomu, aby bol každý vonkajší priestor čo najlepšie využitý. Veľmi praktické sú napríklad rohové vonkajšie zostavy, teda rohové záhradné sedenie. Ak máte k dispozícií veľkorysý priestor, tak rozhodne siahnite po takom záhradnom nábytku, kde usadíte všetkých svojich hostí, ktorých pozvete na letnú záhradnú party. Ak máte menšiu záhradu alebo len terasu, tak voľte niečo menšie. Napríklad záhradné sedenie, ktoré pozostáva zo sedačky a kresiel. Moderné, štýlové a praktické sú aj sedacie vaky, bistro stôl a stoličky, ktoré sú skladnejšie a nezaberajú veľa miesta.

Materiál musí byť odolný

Samozrejme, pri výbere veľkú rolu zohráva aj materiál záhradného sedenia. Dostupný je drevený záhradný nábytok, nábytok z ratanu, záhradný nábytok z plastu, kovový záhradný nábytok alebo rôzne iné. Je dobré výber záhradného nábytku nepodceniť, pretože by mal okrem estetickej funkcie aj odolať poveternostným vplyvom, neustálemu pôsobeniu slnečných lúčov a dažďa, krúpam či mrazu. Preto je kované železo a tvrdé dreviny, ako napríklad teak a eukalyptus, skvelou voľbou, ktorá dlho vydrží. Mäkšie dreviny budú pravdepodobne potrebovať neustálu ochranu, aby sa nábytok udržal v špičkovom stave. Pokiaľ ide o ratan, vyberajte si kvalitnejší, ktorý bude odolný voči vode. Pokojne sa spoľahnite aj na recenzie a testy, ktoré nájdete online.

Otvorte si poľnú kuchyňu

Sedenie pod holým nebom má svoje čaro, neobľubuje ho však každý. Kto patrí medzi tých, ktorí neobľubujú romantiku s komármi a padaním rosy, prípadne len chce ochrániť svoj záhradný nábytok, mal by zvoliť záhradný altánok. V altánku by tiež nemalo chýbať záhradné sedenie. Najlepšou voľbou je jedálensky stôl so stoličkami, kde si môžete pochutnať aj na rodinnom obede alebo večeri. Svoje čestné miesto tam môže mať aj záhradný gril alebo záhradný krb, ktorý v letnom období bude dozaista maximálne vyťažený. Prípadne si tam vytvorte letnú kuchyňu, čo je predovšetkým veľmi praktické. A čo tak záhradná hojdačka? Môžete si v nej pokojne aj podriemať a načerpať nové sily do ďalších dní. Skvelou voľbou je aj závesné kreslo, ktoré je možné počas leta využívať v exteriéri a počas zimných mesiacov v interiéri. Na jeho kúpu alebo kúpu čohokoľvek, čo do svojej záhrady budete potrebovať, môžete využiť aj platné zľavové kódy.