Krása z prírody: Kvalitné parkety vo vašom interiéri

Milujete prírodu a chceli by ste sa ňou obklopiť aj v interiéri. Teraz v lete je na to pri rekonštrukcii ten správny čas, tak sa a spolu s nami do toho pustite. Nenechávajte výber vhodnej podlahy na poslednú chvíľu a presvedčte sa spolu s nami, že je ten najlepší čas na nové parkety.

Krása z prírody: Kvalitné parkety vo vašom interiéri
Krása z prírody: Kvalitné parkety vo vašom interiéri (Foto: kupsipodlahu.sk)

Drevená podlaha je svetová klasika so svojou dlhoročnou tradíciou. Od detstva si mnohí z nás pamätajú na charakteristický vzor z kusových parkiet, ktorý sa teší obľube aj v súčasnosti. Návrat k tejto technológii podlahového riešenia má niekoľko dobrých dôvodov, na ktoré sa teraz spolu pozrieme.

Dokonalá a odolná konštrukcia

Moderné parkety sa dnes vyrábajú z vzácneho dreva, ktoré je bohaté na textúru, vysokú hustotu, tvrdosť a trvanlivosť. Drevo sa podrobí dôkladnému vysokoteplotnému sušeniu v špeciálnych sušiarňach, potom triedením, pílením a profilovaním, sa na prednú stranu dosky nanesie povrchová vrstva. Vo svojej špeciálnej úprave sa potom dostane cez obchod až k vám domov.

100 % prírodné zloženie

Výhodou krásnych drevených parkiet je samozrejme zloženie, ktoré je čisto prírodné. Nie je to žiadna štruktúra s obsahom niekoľkých zlisovaných zložiek ako to býva pri klasickej laminátovej podlahe. Masívna drevená štruktúra zaručuje pevnosť podlahy, šetrnosť k životnému prostrediu a prirodzený vzhľad. Toto identické a jednotné zloženie sa samozrejme podpisuje aj na vysokej životnosti podlahy z drevených parkiet, takže skutočne dobrá voľba.

Estetika založená na prirodzenej kráse

V súčasnosti sú surové materiály ako je drevo, kameň, sklo alebo kov veľmi žiadanými materiálmi aj po estetickej stránke. Prirodzená krása, ktorú vo svojej dokonalej kombinácii v priestore vytvoria nemá žiadnu konkurenciu.

Je to možno drahší typ podlahovej krytiny, z dôvodu ktorého sa mnohí rozhodujú pre identickú imitáciu v podobe krásnej vinylovej podlahy, no má to svoj dôvody. Okrem schopnosti zapadnúť do akéhokoľvek štýlu, je to vysoká miera pevnosti materiálu, ktorý dokáže v mnohých prípadoch po správnom ošetrení vyzdobiť aj miesta prichádzajúce do kontaktu s vodou.

Jednoducho sa udržuje v čistote a má tie najlepšie izolačné vlastnosti, o ktorých sa najlepšie presvedčíte priamo po inštalácii do vášho moderného interiéru!

Text:PR