Umývanie okien – čím a ako ich umyjete najlepšie?

Umývanie okien – pre niekoho to je relaxačná činnosť, pri ktorej si zapne hudbu do slúchadiel, po celý čas tancuje a užíva si to, no a pre niekoho to je ako najväčší trest, nebaví ho to a najradšej by bol, keby sa tie okná umývali samé. Ak patríte do tej prvej skupiny alebo pokojne aj do tej prvej, poradíme vám, ako si túto činnosť o čosi viac uľahčiť a spríjemniť.

Umývanie okien – čím a ako ich umyjete najlepšie? (Foto: pixabay.com)

Ako sa vyhnúť šmuhám?

Práve šmuhy môžu byť jednou z vecí, prečo vás umývanie okien nebaví. Nekonečne okná leštiť a drhnúť, aby tam nezostávali fľaky, to by nebavilo asi nikoho. Vyskúšajte napríklad pridať do vody trochu octu, konkrétne do 5 litrov vody nalejte 2 decilitre octu. Vďaka nemu sa okná odmastia a budú tak lesklé bez šmúh.

Čo dodržiavať pri umývaní

Tu je pár pravidiel, ktoré by ste mali dodržiavať, aby bolo umývanie okien pre vás čo najjednoduchšie a najrýchlejšie. Ako prvé je dobré používať úplne čisté vedro s teplou vodou, čistiacim prostriedkom a prípadne aj octom. Okná by ste mali vždy umývať handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. V druhom vedre by ste mali mať čistú vodu s druhou handričkou, ktorou potom sklá umyjete. No a vysušiť okno môžete napríklad starými novinami, ktoré veľmi dobre sajú vodu.