Túžite po pokojnom bývaní? Mali by ste si nájsť dobrého správcu

Bývanie v rodinnom dome považujú mnohí za jednoduchšie a pohodlnejšie. Samozrejme, že všetka starostlivosť o domácnosť a stavbu je len na vašich pleciach, ale máte svoj pozemok, v ktorom sa nemusíte obmedzovať na susedov, ktorí bývajú nad vami. V bytoch je to už trochu náročnejšie, ale aj tento spôsob bývania je luxusom, ktorý si nemôžu dovoliť všetci.

Túžite po pokojnom bývaní? Mali by ste si nájsť dobrého správcu
Túžite po pokojnom bývaní? Mali by ste si nájsť dobrého správcu (Foto: homepro-sprava.sk)

Aby bola vaša pohoda a príjemná atmosféra maximálna, musíte si pri bývaní v bytových komplexoch a jednotkách vybrať dobrú správu bytov Bratislava. Od nej bude potom závisieť veľmi veľa vecí, ktoré nemusíte riešiť vy, ale ľudia, ktorým ste na to dali právo.

Spoločné priestory a ich údržba sú vždy problém

Problém číslo jedna v každej bytovke. Všetci ich naplno využívame, no starostlivosť o ne je už len individuálna. Často tieto situácie ale podceňujeme a neuvedomujeme si, že aj od stavu týchto spoločných priestorov, ktoré vám v určitom podiele patria, môžu ohroziť bezpečnosť nájomníkov a majiteľov nehnuteľností. Čo je dôležité najmä teraz v zime, kedy je snehu všade naokolo viac než dosť a nikto si s jeho údržbou veľké starosti nerobí.

Nemáte dobrého správcu? Vymeňte ho!

Samozrejme, potrebujete k tomu súhlas väčšiny majiteľov bytov v danom objekte. Ak je ale nespokojnosť na mieste, plánovaná výmena správcu bytového domu nebude problém.

Nový by sa mal postarať o ekonomickú stránku, údržbu a opravy, technické problémy, účtovníctvo, fondy a iné veci, ktoré mu z jeho kompetencií vyplývajú. Ročné zúčtovanie nájomného, stav elektromerov alebo vody ešte nie je všetko.

Kvalita závislá od starostlivosti

Dnes chceme mať veci v tej najlepšej kvalite a stopercentnom stave. Priložiť ruku k dielu musíme ale aj my, a možno to dosiahnete aj správnym výberom nového správcu, s ktorým bude vaše bývanie oveľa príjemnejšie. Treba byť tiež v obraze a sledovať aktuálne trendy bývania, v ktorých sa dozviete vždy niečo nové a užitočné.

Text:PR