Izolácia, ktorá si poradí s vysokou mierou vlhkosti vo vašom interiéri

Úroveň vlhkosti v niektorých stavbách je naozaj vysoká a s jej odstránením sú obrovské problémy. No nájsť optimálne riešenie musíte, pretože dlhodobé vplývanie takýchto podmienok na vaše telo a organizmus nie je dobré. Výsledkom sú mnohé zdravotné komplikácie. Predísť im môžete tak, že si necháte vo svojom dome urobiť dôkladnú hydroizoláciu, ktorá vám zaistí maximálnu spokojnosť a pohodlie počas niekoľkých rokov.

Izolácia, ktorá si poradí s vysokou mierou vlhkosti vo vašom interiéri
Izolácia, ktorá si poradí s vysokou mierou vlhkosti vo vašom interiéri (Foto: razaporiadne.sk)

Prečo potrebuje náš dom hydroizoláciu?

Hydroizolácia je navrhnutá tak, aby chránila stavebné konštrukcie pred škodlivými účinkami vody, a to v kvapalnom aj v plynnom stave. Betón alebo aj drevo, sú pomerne časté stavebné materiály, ktoré ale vlhkosť a vodu nasajú a potom sa jej ťažko zbavujú, čoho výsledkom je pri kolísaní interiérových a exteriérových teplôt vznik plesní, húb a rôznych iných podobných baktérií.

Všetkým týmto problémom sa dá vyhnúť aplikovaním dobrej hydroizolácie s tými najlepšími vlastnosťami.

Začnite hydroizoláciou kúpeľne

V kúpeľni je vlhkosť zvýšená neustále, čo sa musí považovať za samozrejmosť, pretože vplyv vody, ktorá sa v tejto miestnosti často vyskytuje je zrejmý. Všetko, čo môže majiteľ urobiť, je neutralizovať čo najviac negatívny vplyv nadmernej vlhkosti v kúpeľni.

Na tento účel sa vykonávajú hydroizolačné práce, ktoré sa považujú za povinné pri dokončovaní miestností s vysokou vlhkosťou. Najlepšia hydroizolácia v kúpeľni zahŕňa celú škálu činností, vrátane usporiadania bariéry proti vlhkosti na stenách a na podlahe.

Ochrana stien pred vodou

Ani na vertikálne časti stavby by ste nemali zabudnúť. Okrem umiestnenia vodotesnej bariéry na podlahu je potrebné pred nadmernou vlhkosťou chrániť aj zvislé steny. Platí to najmä pre oblasti susediace so sprchou, umývadlom a vaňou. Pre kvalitnú prácu, budú potrebné materiály založené na zmesiach polyméru a cementu.

Nepodceňujte ani dôležitosť kvalitných riešení a vyberajte si na aplikáciu zvolenej hydroizolácie odborníkov, ktorí majú v tomto smere obrovské skúsenosti. Len potom bude vaša spokojnosť najlepšia.

Text:PR